Do góry

Jak zwęzić pory skóry?

Bardzo często na skórze widać dziurki, czyli rozszerzone pory. Pojawiają się głównie w środkowej części twarzy: na czole, nosie, brodzie (tzw. strefa T). Są to rozszerzone ujścia gruczołów łojowych. Gromadzą się w nich zrogowaciałe komórki naskórka, zbiera się wydzielina tłuszczowa, może dojść do infekcji bakteryjnej i stanów zapalnych (grudek i krostek z ropną wydzieliną). Zwiększona aktywność gruczołów łojowych, która zwykle towarzyszy rozszerzonym porom jest też podłożem dla rozwoju chorób łojotokowych: trądziku zwykłego czy łojotokowego zapalenia skóry. Wielkość gruczołów łojowych i ich ujście są u każdego człowieka uwarunkowane genetycznie, ale aktywność gruczołów łojowych nasila się w wieku młodzieńczym (zmiany hormonalne, stymulacja przez hormony androgenowe).

Aby rozszerzone pory się zmniejszyły, należy skórę starannie pielęgnować i minimalizować zaleganie w nich wydzieliny łojowej i kurzu.

 

Jak pielęgnować skórę z rozszerzonymi porami?

Do mycia stosować kosmetyki, które usuwają nadmiar łoju i wszelkie zanieczyszczenia oraz martwe komórki naskórka, a jednocześnie nie wywołują podrażnień skóry (warto unikać preparatów ze spirytusem). Nowoczesne preparaty myjące zawierają m.in. oczar wirginijski i zieloną herbatę.

Jako najelpszy preparat do demakijazu i oczyszczenia skóry borykającej się z problemem rozszerzonych porów uważamy YASUMI Cleansing Foam, która doskonale oczyszcza, a dodatkowo aplikacja jest bardzo przyjemna i szybka, ie trzeba używać już żadnych innych środków myjących do twarzy i płatków kosmetycznych.

W codziennej pielęgnacji należy używać kremów, w których składzie występują np.:

  • Cynk - reguluje ilość wydzielanego w skórze sebum, ponadto ma działanie przeciwzapalne, ściągające i przeciwbakteryjne. 
  • Witamina B6 - działa matująco i przeciwtrądzikowo.
  • Wyciąg z alg morskich - oczyszcza skórę, przywraca fizjologiczne prawidłowe pH i nadaje skórze zdrowy wygląd. 
  • kolagen morskiwitamina E - działają silnie nawilżająco, tworzą film ochronny na powierzchni skóry zapobiegający utracie wody.

Szczególnie polecamy uwielbiany przez klientów YASUMI Shine Off Purifying Cream.

Do makijażu zalecane są kosmetyki (fluidy) lekkie, które nie natłuszczają i nie zamykają porów.

Wskazane są częste delikatne pilingi, czyli złuszczanie zewnętrznych warstw komórek skóry, likwidowanie nadmiernego łojotoku, oczyszczanie skóry. W domu można stosować pilingi ziarniste (YASUMI Kiwi Facial Scrub).


Żródło: Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych, Mała Encyklopedia Zdrowej i pięknej skóry, "Twój STYL", 2006, s. 56, YASUMI

 

Zobacz inne porady

 

S-Skin - nowość w ofercie zabiegowej!

S-Skin - czyli specjalistyczny zabieg niwelujący najczęstsze problemy skóry latem i po wakacjach, takie jak:

! UCZUCIE ŚCIĄGNIĘCIA

! PIECZENIE PO OPALANIU

! SZORSTKOŚĆ

! ZMARSZCZKI

! PRZEBARWIENIA

Procedura zabiegowa: Demakijaż SPA + peeling kawitacyjny/oksybrazja + wtłoczenie ampułki z witaminą C infuzją tlenową + maska shakerowa dobrana indywidualnie do problemu skóry

Umów się już dziś! :) 

Wiecej przeczytasz tutaj.

Precz zaskórnikom!

Zaskórniki, czyli zanieczyszczenia występują najliczniej w trądziku pospolitym i dorosłym. Dzielimy je na: otwarte (czarne) i zamknięte (białe).

Dowiedz się więcej.